Naujienos

Išrinkite žinių temą iš sąrašo apačioje, paskui išrinkite žinių straipsnį skaityti.
Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Aitvaro nominantaiAr gali būti kas nors gražiau ir tauriau už kilniais darbais įspaustus žmogaus gyvenimo pėdsakus gimtojoje žemėje? Juk ženklų, rašytiniais paminklais įamžintų žmonijos atmintyje, nepajėgia sugriauti jokie gyvenimo kataklizmai, nes už raštą nėra stipresnių priemonių tam tautos atminties tvarumui išlaikyti. Tai tokiais tvariais žingsniais per Lietuvos žemę, ypač per jos etnografinį regioną – Zanavykiją, žingsniuoja mokslininkė Giedrė Čepaitienė-Kudirkaitė (Kudirkų Giedrutė). Tarp daugelio jos darbų zanavykų kraštui ypač aktualus paskutinis mokslininkės leidinys – knyga ,,Zanavykija zanavykų lūpomis“. Ji yra kaip veidrodinis šio krašto gyvenimo atspindys, savo tikroviškumu iš karto užėmusi sau ypač garbingą vietą tarp daugelio Zanavykijos krašto istorinės atminties sergėtojų. Tuo labiau, kad ši knyga, kuri jau dabar yra ir ateityje bus Lietuvos regiono - Zanavykijos gyvenimo liudytoja apie neramius XIX- XX a. laikus. O joje autentiškos, gyvybe alsuojančios medžiagos tiek daug. Tad ,,Broliai, seserys, imkit mane ir skaitykit, ir tatai skaitydami permanykit“( Martynas Mažvydas, 1547 m.).

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

POEZIJOS IR MUZIKOS VAKARAS

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

uzgavines

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

PreikšosDžiugu, kad Vasario 16-ąją - būtent tokią svarbią visai šaliai dieną galime pasidžiaugti ne tik valstybės atkūrimu, bet ir šalia esančių žmonių pasiekimais ir darbais. Tradiciškai geriausieji, labiausiai nusipelnę seniūnijos gyventojai, pagerbiami Kudirkos Naumiestyje. Įteikiama „Varpo“ nominacija. Ši pagerbimo procedūra vyksta penkiolikti metai. Net penkiolikos panoviečių šeimose puikuojasi simbolinis keramikinis Varpas. Šiemet „Varpo“ nominacija įteikta Teresės ir Juliaus Preikšų šeimai.
Tai tvirta, lietuviška šeima, kurioje bendravimas paremtas pagarba vieno kitam. Teresės ir Juliaus Preikšų žodžiai neprasilenkia su poelgiais. Jie nesavanaudiškai rūpinasi bendruomenės reikalais, sponsoriai kultūrinių veiklų, ženkli jų suteikta materialinė pagalba.
Sveikiname nominantus ir linkime kūrybingų ir prasmingų veiklų.

Irena Jurkšienė, BC pirmininko pavaduotoja

Pokategorės

Paskutinės naujienos iš Panoviai administratorių.