Naujienos

Paskutinės naujienos iš Panoviai administratorių.

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

06Spalio 2 d. Panovių kaimo laisvalaikio salės renginių organizatorė I.Mikalauskienė ir bendruomenės nariai J.Lingio parke nuo pat ankstyvo ryto ruošė tradicinį renginį – Derliaus šventę: aplinką puošė rudeninių gėlių ir užaugintų daržovių kompozicijomis, nešė suolus ir stalus šeimininkių vaišėms išdėlioti, statė palapines, jeigu reikėtų nuo blogo oro apsisaugoti. Tačiau saulėtas rudeniškas oras dar labiau pakėlė ūpą organizatoriams. Į šventę susirinko ne tik aktyviausi panoviečiai ir geriausios šeimininkės, bet ir svečiai iš kaimyninių bendruomenių. Tai ypatingas šių metų renginys, nes jame dalyvavo geranoriškai nusiteikę slavikiečiai ir turčiniškiai, kurie į mūsų šventę atsivežė išties įspūdingas rudeninio derliaus dovanas. O kai gamtos dovanos tokios gausios ir dosnios, kiekviena šeimininkė- ir slavikietis šeimininkas- stengėsi pasigaminti originaliausių, sveikiausių ir skaniausių patiekalų. Laisvalaikio salės organizatorė pateikė dalyviams viktorinos klausimus apie daržovių kilmę, kurios metu buvo įdomu sužinoti, iš kurios pasaulio šalies pas mus atvežta ir tapusi pamėgta viena ar kita daržovė. Užduočių dalyviams būta ir daugiau- nešioti su naščiais vandenį, kilnoti sunkiausius moliūgus, perrinkti bulves ir pupas.
Nuo pat renginio pradžios smagią nuotaiką šventės dalyviams dovanojo Slavikų kaimo kapela, vadovaujama Renatos Baltrušaitienės. Visus susirinkusius pasveikino Panovių bendruomenės pirmininkas Bernardinas Petras Vainius, pasidžiaugdamas geru šių metų derliumi, gražiais orais ir kaimyniška bendryste. Kvietė vieni kitus vaišintis, išragauti visus patiekalus, linksmintis. Planavome nominuoti tris labiausiai patikusius gaminius ir jų šeimininkes, bet jų buvo tiek daug ir visos tokios gardžios, kad geriausiais išrinkome visų dalyvavusių šeimininkių patiekalus. Taigi grožėjomės, ragavome, skanavome, gėrėme arbatą, linksminomės ir džiaugėmės vieni kitais, o namo parsinešėme rudeninę smagių įspūdžių ir geros nuotaikos kraitę. Ačiū tariame visiems dalyvavusiems, nepailstantiems kapelos muzikantams, Slavikų ir Turčinų bendruomenių aktyvistams už lauktuves, ir vienaip ar kitaip prisidėjusiems panoviečiams prie šventės organizavimo.

Organizatoriai

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Panovių kbc 1Dalinamės kuo ši vasara buvo svarbi Lietuvos kaimo bendruomenių gyvenime, kokias šventes surengė ar patys dalyvavo, kur keliavo ar žygiavo, kokius projektus įgyvendino.
Ačiū. Jūs dar kartą įrodėte, kad bendruomenių veikloms ne tik biudžetas reikalingas, bet ir mąstymo pokyčiai bei drąsa veikti.
Daugiau apie tai: http://inx.lv/5S11
Šiame nuotraukų albume yra nuotraukų iš šakiečių vasaros:
1.Panovių kaimo bendruomenės centras Įgyvendindami projektą „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į Panovių kaimo bendruomenės veiklą“, lankėsi Aukštaitijos regione.
2.Gerdžiūnų bendruomenė šių metų vasarą parengė, pateikė bei įgyvendino projektą „Land Art Gerdžiūnuose“.
3.Gotlybiškiai vasarą drauge ne tik pramogavo, bet ir darbavosi.
4.Griškabūdžio bendruomenės centras vasarą įgyvendinami projektą „DEGTUKAI. Sienų Meno Festivalis“.

Litfood informacija

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

01Žemė sukasi ratu ir, kaip visada, sulaukėme Joninių, kada minima ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Merginos skuba vainikėlius pinti, o po to upe plukdyti. O dienelė, truputį pastovėjusi vietoje, vėl pradės trumpėti. Joninių išvakarėse , birželio 23-iosios pavakare, Panovių krašto Jonai ir Janinos nebuvo pamiršti ar neaplankyti. Kartu su laisvalaikio salės šokių kolektyvo šokėjais ir aktyviomis bendruomenės moterimis, nešini vainikais, puokštelėmis bei rankų darbo atvirutėmis sveikinome varduvininkus. Būkite sveiki, būkite laimingi visi ne tik per šventes, bet visada, tegul jus myli ir lanko vaikai, tegul pečius slegia tik mažyčiai rūpesčiai, o jauniesiems šio gražaus vardo savininkams tiesaus ir plataus gyvenimo kelio... Dėkojame Panoviečiams bei organizatoriams prisidėjusiems prie vainikų pynimo bei atviručių gamybos.

 I.Jašinskaitė
Laisvalaikio salės renginių organizatorė

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

01 ,, Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi, kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta, kaip vaiko ašaros, niekas taip nepasotinamas, kaip vaiko noras sužinoti, pažinti…” [A. Baltrūnas]
Vasara prasideda gražia švente- Tarptautine vaikų gynimo diena. Panovių pradinio ugdymo mokyklėlės kiemelyje visi pradinių klasių mokinukai bei vaikų darželio mišrios grupės vaikučiai skubėjo į kiemą, kur jų laukė šventiška aplinka. Mažieji buvo nusiteikę išties linksmai. Mat jie dėvėjo boružiukų apsiaustėlius ir dainavo daineles ne tik apie „Boružėlę septintaškę“, bet ir dar daugiau linksmų dainelių, čia parodydami „murkiančio katinėlio“ nagučius, čia patrepsėdami bei pritardami muzikiniais instrumentais. Pradinukai vasaros pradžią taip pat pasveikino melodingomis dainelėmis. Muzikinius kūrinius atlikti ugdytinius paruošė ilgametis K.Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos muzikos mokytojas A.Bacevičius , o mergaites šokio meno mokė laisvalaikio salės renginių organizatorė I.Jašinskaitė.
Šią dieną pas mus dalyvavo Šakių bendruomenių pareigūnė Aušra Mockevičiūtė. Ji tėveliams ir vaikams priminė ypač svarbias saugumo ir atsargumo taisykles prieš įžengiant į vasaros atostogų laikotarpį. Ši paskaita sudomino ne tik suaugusius, bet ir vaikus. Mokiniai atidžiai klausėsi, diskutavo, pateikė pareigūnei keletą klausimų , o už smalsumą ,aktyvumą bei teisingus atsakymus į pateiktus klausimus buvo apdovanoti .Kadangi dalyvaujame „Eismo saugumas bendruomenėse“ projekte, tad visus pakvietėme į „Saugaus eismo mokyklėlę“, kurioje žinias įtvirtinome praktiškai, naudodami pačių pasigamintas priemones –„Saugią gatvę“.-su kelio ženklais, šviesoforais, pėsčiųjų perėja. Vėliau šventinė saulėta diena tęsėsi įvairiais žaidimais, gigantiškų burbulų „pūtimu“, edukacija „Pasigamink dalyvio ženklelį“, kryžiažodžių sprendimu. Visiems įvairaus amžiaus šventės dalyviams, kurių buvo api penkiasdešimt, išdalinome daug priemonių: atšvaitų, lankstinukų, ženkliukų ,knygelių eismo saugumui gatvėse užtikrinti. Ačiū tariame už dovanas ir už gausų dalyvavimą.

Organizatoriai