Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

P7231874Panovių kaimo bendruomenės centras Nacionalinei Mokėjimų Agentūrai pateikė galutinį mokėjimo prašymą projekto ,,Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į Panovių kaimo bendruomenės veiklą“. Projektas pradėtas vykdyti 2021 metais pagal VPS II prioriteto priemonę „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą“. Paramos suma - 9 973,48 euro. Tai be partnerių vykdomas ne pelno projektas.
Projekto metu įsigyta priemonių ir įrangos veiklų organizavimui: konvekcinė garų krosnelė su stovu, laužo katilas, kepsninė-rūkykla, mikrobanginė krosnelė, 2 marmitai, daugiafunkcinis puodas, šaldytuvas, 4 lentynos, palapinė, dvi dviaukštės lovos po 3 vietas su čiužiniais bei skalbimo mašina. Visos priemonės šiuo metu yra saugomos bendruomenės namuose Rūtos Lozoraitienės globoje.
Pagal minimą projektą suorganizuotos trys vienos dienos išvažiuojamojo patirtinio mokymosi stažuotės į skirtingus Lietuvos regionus ‒ Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos.
Suorganizuota 12 savaitgalinių forumų. Jų metu buvo vykdoma įvairi praktinė veikla. Dalyviai, ypač jaunimas, mokėsi pažinti save, tobulinti socialinius įgūdžius, veikti ir dirbti komandose, susipažino su vietiniu kulinariniu paveldu, mokėsi gaminti įvairų maistą, bendrauti su įvairių profesijų žmonėmis, verslo atstovais, ūkininkais. Atsižvelgiant į laikotarpį, kai kurie forumai buvo skirti šventinių akcentų kūrimui ir jų pristatymui bendruomenei.
Bendruomenės centro vadovai už pagalbą organizuojant projektines veiklas yra dėkingi visam būriui nuoširdžių savo aktyvistų: Ingridai Šimaitienei, Irenai Jurkšienei, Rūtai Lozoraitienei, Meilutei Andriukaitienei, Dalei Rekešienei, Daivai Bataitienei, Ingridai Mikalauskienei, Jūratei Vaišnorei, Skirmutei ir Rimui Stoniams bei Panovių kaimo jaunimo savanoriams.
Šie 2023 metai – bendruomenės centro jubiliejiniai metai. Vasario mėnesio 16 dieną sukanka 20 bendruomeninės veiklos metų. Artėdami prie šio jubiliejaus, su pasitenkinimu galime apibendrintai pasakyti, kad Panovių bendruomenė per visą savo veiklų laikotarpį nuoširdžiai būrė savo krašto žmones ir visi kartu ieškojo gerųjų savo gyvenimo kaitos proveržių į gražesnę buitį, į akiračių plėtrą, į visų kartų tarpusavio supratimą per bendrystę.

BC informacija